Мы в соц. сетях:

Вверх
метро Барселона

Громадський транспорт у Барселоні. Проїзні T-casual та T-familiar

!!!Увага з 1 січня 2020 року в Барселоні скасовано проїзний Т-10, його аналогом став проїзний Т-casual та T-familiar.

Мережа громадського транспорту міста Барселони включає метро, ​​автобус (TMB), нічний автобус (Nit Bus), трамвай (TRAM), фунікулери на гори Монтжуїк і Тібідабо, а також мережу поїздів усередині міста і в передмісті — Феррокаррільс (FGC) і Родалієз (Rodalies) у межах першої тарифної зони Барселони (Zona 1).
За посиланнями можна переглянути точний розклад приміських поїздів Rodalies та FGC. Детально про тарифні зони Барселони читайте у нашій статті Тарифні зони Барселони

Інші статті на тему:

Тарифні зони Барселони та проїзний Т-casual
Як дістатися з аеропорту Барселони до міста
Фунікулери та канатні дороги Барселони

http://comeonbarcelona.com/Одна поїздка на будь-якому виді громадського транспорту вам коштуватиме 2,55€. Але, якщо ви збираєтеся затриматися в місті і плануєте пересуватися громадським транспортом, тоді запасайтеся проїзними — це вигідно і дуже економить гроші.

З 1 березня 2020 року в Барселоні діють нові тарифи на проїзд.
З ужитку прибрали проїзний Т-10. Його аналогом став проїзний Т-casual.

  • Цей проїзний коштує 12,15 €
  • Він дає право на 10 поїздок на всіх видах громадського транспорту, крім станцій в аеропорту Terminal 1 та Terminal 2. Тобто одна поїздка коштує 1,2€!
  • 1 поїздка діє 1 годину 15 хвилин, протягом яких можна змінити три різні види транспорту без витрат додаткових поїздок. Наприклад: метро-автобус-фунікулер або метро-автобус-трамвай — це все вважатиметься однією поїздкою. Єдиний виняток — це пересадка з автобуса до автобуса. Компостувати квиток потрібно у кожному транспорті, в який ви заходите.
  • Проїзний дійсний протягом року
  • Скористатися проїзним може лише 1 особа! Тобто не можна передавати проїзний із рук до рук при проході через турнікет.

Місцеві заперечили проти останнього пункту. Дуже не зручно мати 4 проїзних на сім’ю з 4 осіб, тому з 1 березня 2020 року ввели проїзний T-familiar.

Цей проїзний коштує 10,70 €
Він дає право на 8 поїздок на всіх видах громадського транспорту, крім станцій в аеропорту Terminal 1 та Terminal 2. Тобто одна поїздка коштує 1,25€!
Проїзний дійсний протягом 30 днів
1 поїздка діє 1 годину 15 хвилин, протягом яких можна змінити три різні види транспорту без витрат додаткових поїздок. Наприклад: метро-автобус-фунікулер або метро-автобус-трамвай — це все вважатиметься однією поїздкою. Єдиний виняток — це пересадка з автобуса до автобуса. Компостувати квиток потрібно у кожному транспорті, в який ви заходите.
І скористатися проїзним може 1,2,3… до 8 людей. Тобто можна передавати проїзний з рук до рук при проході через турнікет. Система настільки розумна, що якщо ви двоє зайшли в метро, ​​а потім удвох зайшли в автобус, то додаткові поїздки не рахуються.

З 2023 року проїздні квитки записуються на багаторазові картонні картки Т-mobilitat, які коштують 0,5€, який ви купуєте автоматично з першим проїздним в автоматі.

Де купити? Купити проїзний можна в касі або автоматі на будь-якій станції метро або приміських електричок. Можете розплатитися як готівкою, так і банківською карткою.
Купуючи через автомат, вибирайте в меню на екрані відповідний квиток і оплатите його.

Приклад того, як використовувати проїзні Т-casual та T-familiar і змінювати види транспорту, розписаний у нашій статті «Як дістатися Тібідабо». У цій статті надамо маленьку цитату.
«Найекономічнішим, але не найшвидшим способом, яким можна дістатися до вершини Тібідабо щодня — це поїхати на громадському транспорті, яким користуються місцеві жителі, які живуть в цьому районі. У цьому випадку ми використовуємо Т-casual (або T-familiar) і на всі пересадки витрачаємо всього 1 поїздку, вартістю 1,2 €. Також ми можемо скористатися Hola Bcn або одноразовим квитком за 2,55 €. Поїзди відправляються кожні 10-15 хв.
Далі, не виходячи за турнікети на цій станції і слідуючи покажчикам, переходимо на фунікулер. На фунікулері доїжджаємо до кінцевої зупинки (всього їх 2) і виходимо. Праворуч від виходу зі станції фунікулера знаходиться зупинка автобуса №111. Саме він вас і підвезе до самого Храму та парку атракціонів.